Bursa Gezilecek YerlerGoogle


Bursa Gezilecek Yerler

Bursa Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Kentte özellikle Hıristiyan ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda tarihi eser yer almaktadır. Benzersiz doğal alanları, kaleleri ve surları, sayısız kilise, cami ve sinagogları, türbeleri, çok sayıda müzesi, medreseleri, hanları, hamamları, köprüleri ile Bursa, yerli ve yabancı turistler için cazip şehirlerimizdendir.

İznik Antik Kenti Bursa’nın güneydoğusunda, merkeze 86 km uzaklıkta yer alır. İznik Antik Kenti Bursa’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken en önemli tarihi mekandır. Bu tarih hazinesi bir açık hava müzesini andırır. Dört imparatorluğa başkentlik yapmış ve tarihteki ilk Türk başkenti olan İznik, Hritiyanlık dünyası için büyük önem taşıyan ve çeşitli kararlarla sonuçlanan 1. ve 7. konsollara da ev sahipliği yapmış çok önemli bir yerleşim alanıdır. Kentte çok sayıda müze ve antik kalıntı ziyaretçilerini beklemektedir.

Cumalıkızık ilçesi evleriyle ünlü iken Mudanya güneş ve deniz turizmi için oldukça popüler bir ilçedir.

Yıldırım Camii ve Türbesi, Yeşil Cami ve Türbesi, Emir Sultan Camii ve Türbesi, Ulu Camii, Hüdavendigar Camii ve Külliyesi, Gerus Sinagogu, Ets Ahayim Sinagogu, Mayor Sinagogu, Fransız Kilisesi, Koimesis Kilisesi, Aziz Tryphonos Kilisesi, Bursa Kalesi, İznik Kalesi, Kestel Kalesi şehirdeki sizi büyüleyecek diğer tarihi mekanlardır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir önceki yazımız olan Barcelona Gece ve Eğlence Hayatı, Geceleri başlıklı makalemizde barcelona eğlence hayatı, barcelona gece hayatı ve barcelona geceleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bursa Gezilecek Yerler ile Benzer Yazılar:

3 Aralık 2012 Saat : 2:50

Bursa Gezilecek Yerler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gezi Rehberi Son Yazılar FriendFeed